SOPKA.CZ - reportáže - červenec 2010 - Jak si (ne)vybírat CK na poznávací zájezd?Jak si (ne)vybírat CK na poznávací zájezd?

Plánujete poznávací cestu do vzdálených zemí a vybíráte si z nabídky CK? Tady je několik rad, na co si dávat pozor a jaké otázky klást:

- s jakou leteckou společností a spojením poletíte. Vždyť i cesta je součástí dovolené a může být i zážitkem při letu s Emirates, Singapore Airlines, Cathay Pacific a dalšími. Nemluvě o pocitu bezpečí a úrovni služeb na palubě.

- Jsou v programu uvedené konkrétní hotely, kde budete ubytováni? Pokud CK neuvádí konkrétní hotel, čeká na poslední chvíli, kde najde v daném místě ubytování. Nejlepší hotely pak jsou samozřejmě vyprodané. Dobře víme, že 4* a 4* se mohou v kvalitě a poloze velmi výrazně lišit.

- Najdete v programu věty typu "pokud zbude čas"? Co se stane, když čas nezbude?

- Čtete si v programu romány o historii a krásách měst a oblastí? To je fajn, ale obvykle to jen zaplňujte prostor, protože program je fakticky prázdný. Vemte si tužku, papír a sepište si faktické body, co skutečně uvidíte.

- Pozor na slůvka "fakultativně" v programu. Program vypadá hezky, ale budete platit další peníze navíc.

- Jsou v ceně programu veškeré výlety a poplatky, které stejně na místě musíte zaplatit (vstupy do národních parků, víza, letištní taxy, zdravotní pojištění apod.)?

- Porovnejte si, zda cena zahrnujeme i některé nadstandardní výlety. To může být zajímavé spestření cesty. Co např. let vrtulníkem nad Viktoriinými vodopády? Předplacením výletu můžete ušetřit peníze - na místě mohou být podobné atrakce dražší.

- Namalujte si mapu a spočítejte, kolik km denně ujedete v autobuse. Pokud máte každý den v programu 200-300 km přejezdů, strávíte dovolenou za oknem autobusu a nic neuvidíte. Méně programu je někdy více.

- Není někdy lepší letět než strávit 5 hod v autobuse? Ptejte se své CK.

- Jak velká je plánovaná skupina? tj máte pocit individuální dovolené (do 10 osob) nebo je to akce pro 15-30 lidí. Malá skupinka má velké výhody: přesuny jsou rychlejší, nečekáte neustále na opozdilce, večer posedíte společně u 1 stolu nad zážitky, zajdete na sklenku vína, s průvodcem budete více v kontaktu a můžete se ptát.

- V neposlední řadě malý min. počet osob pro realizaci zájezdu je velká šance, že se cesta uskuteční. Není nic horšího než měsíc před odletem dostat zprávu, že z důvodu nenaplnění kapacity míst se zájezd ruší.

Přejeme vám šťastný výběr a hodně cestovatelských zážitků.
Přidáno dne: 19.07.2010
Autor: Sopkaprodej@sopka.cz

Starší příspěvky

Kolumbie - golf
Nový článek
Revoluce v létání ekonomickou třídou !
Aktuální situace v oblasti Machu Picchu
Asociace cestovních kanceláří odmítá aktivitu Tomia Okamury
Delta Neretvy
Dobro došli
Mekong
Mizející ledovce
Bieszczady
Atol jménem Aldabra
Berberské poklady
Valaiské královny
Bazilika Sacré-coeur
Pod helvétským křížem
Reportáž psaná na Kavkaze
Pobaltí – neobjevený kout Evropy
DRUHÁ TVÁŘ TUNISKA
Afarský nůž se nevytahuje bezdůvodně
ŘÍM
ÚDOLÍ PUTUJÍCÍCH KAMENŮ
Zelená střecha
Zlatý hřeb
NEKTAR OD STŘEDOZEMNÍHO MOŘE
JAK CHUTNÁ TAIWAN
Na průzkumu ledu
Galerie pod širým nebem
Západní království
Etiopie – země plná atrakcí
další...


Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz