SOPKA.CZ - reportáže - červen 2010 - Kolumbie - golfKolumbie - golf

Také každou zimu přemýšlíte, kam za teplem a za golfem? Už se vám přejedly notoricky známé destinace? Hledáte něco atraktivního a netradičního? Pak pro vás máme zajímavý tip - vydejte se do rodiště „Spidermana“ Camila Villegase. Ostatně právě tento profesionální hráč golf v Kolumbii zpopularizoval a od jeho startu na US PGA Tour prožívá tato jihoamerická země obrovský golfový boom a státní televize pravidelně vysílá přenosy turnajů z nejprestižnější americké série.

Po Argentině a Brazílii obsadila Kolumbie s počtem 49 golfových klubů třetí místo v Latinské Americe. Z toho více než polovina golfových hřišť se nachází přímo v hlavním městě Bogotě, kde se pořádají také turnaje European Challenge Tour. Letos v březnu hostilo hráče usilující o účast na European PGA Tour hřiště Country Clubu de Bogóta a mezi startujícími se objevil i mladší bratr Camila Villegase Manny, který skončil dělený jedenáctý. Pohledem do výsledkové listiny pak nutno dodat, že úroveň kolumbijských hráčů rok od roku stoupá, stejně tak jako jejich počet. Velkou zásluhu na tom má zejména Kolumbijská golfová federace, která se snaží přilákat k tomuto populárnímu sportu především děti a mládež, aby tak vytvořila zázemí pro získání budoucích šampionů.
Kolumbijské golfové kluby se mohou pochlubit 18-ti jamkovými hřišti té nejvyšší kvality, na jejichž vybudování odborně dohlíželi profesionální hráči z celého světa. Všechny jsou privátní a vstup do nich je tak možné získat pouze zaplacením členství nebo pozváním člena stávajícího. To se však netýká zahraničních turistů, pro které kluby připravují mimo jiné speciální kurzy s různou úrovní obtížnosti. Svým hostům navíc poskytují nejen kvalitní grýny, ale rovněž další špičkové služby, tenisové či squashové kurty, bazény, wellnes a fitness centra. Cena za Green Fee se nejčastěji pohybuje od 25 do 100 dolarů a na většině hřištích můžete za 10 až 15 dolarů využít rovněž služeb místních caddies. Jsou to většinou domorodci a někdy i velmi půvabné ženy, kteří vám nejen ponesou bag, ale díky dokonalé znalosti terénu i skvěle poradí například s výběrem holí.
Mezi nejoblíbenější kolumbijské golfové kluby se řadí La Cima Club v horách obce La Calera, v blízkosti Bogoty, Ruitoque Club v Bucaramanga, Country Club ze všech stran lemovaný kaňonem Chicamocha Canyon, Caujaral Club v blízkosti Karibského moře nebo v příjemné atmosféře laděné El Rodeo a Country Clubs v Medellin, městě stálého jara.
Kromě spokojenosti spojené se získáním dobrého skóre přináší golf v Kolumbii také radost z nádherné, panoramaticky rozmanité krajiny, která v sobě zahrnuje kombinaci hor, savany, Amazonského deštného pralesa a Karibského moře. Díky svému celoročně stabilnímu počasí je tak ideální pro dovolenou či golf během celého roku. Tepleji je samozřejmě v nížinách a při pobřeží, v Bogotě se teploty díky vysoké nadmořské výšce (2600 metrů nad mořem) pohybují v průměru mezi 12 až 18ºC. Vůbec nejpříjemněji je zde v zimních měsících, zejména pak v prosinci a lednu, kdy v Kolumbii panuje období sucha.

Bezpečnost v Kolumbii
Co se týká bezpečnosti, je pověst Kolumbie, bohužel spíše špatná. Díky mediálnímu obrazu ji vnímáme jako zemi plnou ozbrojených militantních skupin, drogových kartelů a mezinárodních konfliktů. Nutno podotknout, že situace se výrazně zlepšila v průběhu několika posledních let a nemalou zásluhu si k tomuto pokroku může připsat prezident Alvaro Uribe. Kolumbie je pro cestovatele stejně bezpečná, jako jakákoliv jiná země v Latinské Americe. I co se týká kapsářů a drobných zlodějů, je Kolumbie bezpečnější než její sousedé - Ekvádor, Peru či Venezuela. Vojenská či policejní hlídka, kterou potkáte v každém městě či vesnici dohlíží na vaši bezpečnost a umožňuje bez starostí cestovat z místa na místo za krásami zdejší krajiny.Cestovatelé, kteří přicházejí do Kolumbie poprvé, jsou obvykle velmi překvapeni vřelostí a pohostinností místních obyvatel. Na předsudky, se kterými sem přijížděli, zapomenou prakticky přes noc.
Přidáno dne: 04.06.2010
Autor: Veronika Knirschová

Informace o zemi: Kolumbie

Starší příspěvky

Nový článek
Revoluce v létání ekonomickou třídou !
Aktuální situace v oblasti Machu Picchu
Asociace cestovních kanceláří odmítá aktivitu Tomia Okamury
Delta Neretvy
Dobro došli
Mekong
Mizející ledovce
Bieszczady
Atol jménem Aldabra
Berberské poklady
Valaiské královny
Bazilika Sacré-coeur
Pod helvétským křížem
Reportáž psaná na Kavkaze
Pobaltí – neobjevený kout Evropy
DRUHÁ TVÁŘ TUNISKA
Afarský nůž se nevytahuje bezdůvodně
ŘÍM
ÚDOLÍ PUTUJÍCÍCH KAMENŮ
Zelená střecha
Zlatý hřeb
NEKTAR OD STŘEDOZEMNÍHO MOŘE
JAK CHUTNÁ TAIWAN
Na průzkumu ledu
Galerie pod širým nebem
Západní království
Etiopie – země plná atrakcí
VZNIKL DALŠÍ OCEÁN
další...


Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz