SOPKA.CZ - bleskovky - prosinec 2012 - Na Chopoku v Tatrách se v zimě otevřou nové moderní lanovky


Na Chopoku v Tatrách se v zimě otevřou nové moderní lanovky

Praha - Návštěvníky Nízkých a Vysokých Tater přivítá v letošní zimní sezoně řada novinek, například ve středisku Jasná Nízké Tatry přibyly tři nové lanovky. Na severní straně hory Chopok vede nově 24místná kabinová lanovka, jež využívá nejmodernější technologie. Otevřou se také další kilometry technicky zasněžovaných tras na Chopoku.

Severní a jižní stranu druhého nejvyšší vrcholku Nízkých Tater propojí lanovky. Oproti minulosti ale budou modernější a luxusnější, slibuje Tatry Mountain Resort (TMR). "Tou nejvýznamnější a přelomovou je 24místná lanovka Funitel, která využívá nejmodernějších technologií na světě. Největrnější místo Slovenska tak bude garantovat přepravu během celé sezóny," uvedl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.Zajímavostí lanovky je upevnění kabiny na dvou lanech, což kromě zvýšení bezpečnosti dovoluje přepravu i ve větrném počasí. Systém umožňuje jízdu lanovky při rychlosti větru až do 120 kilometrů za hodinu.Novinkou na Slovensku bude i použití lanovkového systému Twinliner. Jde o lyžařský výtah, který zabezpečí přesun lyžařů a snowboardistů z Bielej Púte na Priehybu do údolní stanice Funitelu tak, aby mohli touto lanovkou pokračovat v jízdě dále na Chopok. Součástí propojení severu a jihu Chopoku je zároveň 15místná lanovka v lokalitě Kosodrevina - Chopok Juh.
Přidáno dne: 04.12.2012
Zdroj: ctk.cz

Starší zprávy

Nejlepší leteckou společností na světě je...
Stát a letiště chystají přímé lety z Prahy do Číny
Dubaj - největší nákupní centrum na světě
Tropical Islands
Rangerem v Africe
Barma (Myanmar) - vycházející hvězda asijské turistiky
Barma (Myanmar) - vycházející hvězda asijské turistiky
Abu Dhabí: jedinečná příležitost
Odletové poplatky v Delhi (Indie) od 01.12.2011
Tropical Islands - největší tropický dovolenkový svět v Evropě.
další...Kontextové odkazy eTarget >> Přidej odkaz mezi kontextové odkazy

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz